EIT+ || Wytwarzanie i charakteryzacja elastycznych organicznych ogniw słonecznych z wyeliminowana warstwą tlenku indowo-cynowego
Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Wytwarzanie i charakteryzacja elastycznych organicznych ogniw słonecznych z wyeliminowana warstwą tlenku indowo-cynowego

Projekt: Wytwarzanie i charakteryzacja elastycznych organicznych ogniw słonecznych z wyeliminowana warstwą tlenku indowo-cynowego.
Czas trwania projektu:  1 maja 2012 r. – 30 kwietnia 2014 r. (2 lata)

Opis:
W projekcie badawczym, przyznanym nam prze FundacjÄ™ na rzecz Nauki Polskiej (FNP) w ramach konkursu Homing Plus (4/2011), pracujemy nad opracowaniem nowoczesnych ogniw sÅ‚onecznych opartych o zwiÄ…zki organiczne. Opracowywana bÄ™dzie technologia wytwarzania tychże ogniw, ze szczególnym naciskiem na wyeliminowanie elektrody tlenku indowo-cynowego. Tlenek indowo-cynowy, który jest obecnie standardowo stosowany przy wytwarzaniu organicznych ogniw sÅ‚onecznych,  jest bardzo drogi i z uwagi na swojÄ… kruchość, nie nadaje siÄ™ do produkcji elastycznych ogniw sÅ‚onecznych.

Celem projektu jest zatem zastÄ…pienie tlenku indowo-cynowego poprzez nisko-kosztowe alternatywy, takie jak na przykÅ‚ad przeźroczystÄ… elektrodÄ™ opartÄ… na nano-czÄ…steczkowym srebrze lub wysoko-przewodzÄ…cym polimerze PEDOT. W przypadku sukcesu naszych prac badawczych, opracowana w projekcie technologia może pozwolić producentom na obniżenie kosztów wytwarzania organicznych ogniw sÅ‚onecznych.

Projekt ten realizowany jest przez zespóÅ‚ Laboratorium Ogniw SÅ‚onecznych, pod kierownictwem dr inż. Filipa Granka w Departamencie Nanotechnologii WrocÅ‚awskiego Centrum BadaÅ„ EIT+.

Czy wiesz, że ...

Wirusy majÄ… wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje siÄ™ terapiÄ™  poprzez modulacje aktywnoÅ›ci katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15